Živá síla Mrtvého moře

Pan Michael Moder je profesionální alternativní terapeut kosterního a svalového aparátu, osobní trenér fitness, lektor, moderátor, spisovatel, specialista na harmonizaci a podpůrnou léčbu produkty Dr.Nony (Pozn. Autor: kombinace BOMK Mrtvého moře, čínské medicíny a ajurvedy).

Za své výsledky, byl pan Michael Moder mimo jiné, již před lety přijat za člena encyklopedie významných osobností WhoIsWho.

Denně se setkává s klienty, kteří chtějí řešit své zdravotní problémy, nejsou spokojeni se svým životem, mají zájem zhubnout apod. Pomáhá klientům naučit se cvičit, dodržovat správnou životosprávu, odstranit zdravotní problémy a vyladit psychiku. Své klienty učí pochopit své tělo a vnímat je společně s duší jako harmonický celek.

 

Kdy vzniklo a kde přesně se nachází Mrtvé moře?

 

Mrtvé moře vzniklo asi před 3 000 000 lety jako unikátní slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Jedná se o nejníže položenou vodní plochu na Zemi, cca 400 m pod úrovní hladiny moře. Rozloha Mrtvého moře je 1050 km2, jeho délka je 75 km a šířka se pohybuje mezi 3 až 18 km. Hloubka dosahuje až 365 metrů.

 

Čím se odlišuje Mrtvé moře od jiných moří a v čem tkví jeho výjimečnost?

 

Voda Mrtvého moře obsahuje více než 30% minerálů. Tato vysoká koncentrace minerálů má blahodárný účinek při léčbě kožních nemocí – lupénky, ekzémů, akné a při léčbě revmatických a respiračních problémů. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku – asi 30%, draslíku – asi 22%, vápníku, bromu a dalších. Koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci – obnovu buněk.

 

V čem spočívá tajemství účinků solí a bahna tohoto přírodního fenoménu?

 

Především musím ještě poznamenat, že Mrtvé moře není vůbec mořem „mrtvým“. V roce 1936 se výzkumem vody Mrtvého moře zabýval D. Wilkantsky, který ve vzorcích vody odebraných z místa 3-4 km od ústí řeky Jordánu objevil baktérie, které v průběhu dalšího bádání byly zařazeny do zvláštní třídy archebakterií (Halobacterium).

Mrtvé moře, na první pohled bez života, je nejbohatším zdrojem léčivých látek, které se používaly již od pradávna. Jedná se o unikátní jev přírody – voda je maximálně nasycená solí, mikroprvky a také se zde vyskytuje ohromující zásoba bahna v kombinaci se suchým a horkým klimatem.

 

Je pravda, že ve vodách Mrtvého moře, nehledě na přesycenost solí, žijí bakterie a jednobuněčné řasy?

 

Ano. Archebakterie Mrtvého moře dokážou přežít v těchto extrémních podmínkách. Jedná se o samostatné skupiny organismů, které se liší nepřítomnosti zformovaného jádra (jádrová blána není obklopená membránou). Archebakterie se řadí mezi prokaryoty , má neopakovatelnou sadu aminokyselin, která je identická pro naše „dávné“ předky.(Archebakterie jsou popsány v knize Molekulární biologie buňky, B. Albertse a D.Brea – rok vydání 1994)

Aktivní substráty vyloučené těmito mikroorganismy, brzdí peroxidové okysličování lipidů buněčných membrán volnými radikály, napomáhají obnovení nukleových buněčných komplexů a vystupují jako stimulátory imunitního systému. V průběhu své existence archebakterie zůstaly v neměnném původním stavu, ve kterém se nacházely mnoho tisíciletí.

 

Takže archebakterie Mrtvého moře…to jsem v životě neslyšela, to mi musíte vysvětlit…

 

Archebakterii se věnovala ve svém výzkumu i ruská lékařka Dr.Nona Kuchina, kterou mám tu čest znát i osobně a která se specializuje na oblast dermatologie a onkologie. V nynější době pracuje jako lékařka, působí ve výzkumném týmu a přednáší na lékařské fakultě ve Spojených státech.

 

Dr. Nona Kuchina společně s dalšími devíti vědci a lékaři, založila vědecký tým a společně zahájili laboratorní výzkum Mrtvého moře se základnou v Izraeli. Osnovou pro výzkum byla práce s archebakteriemi, objevenými již v roce 1940. Po několikaletém výzkumu se podařilo této lékařce a jejímu týmu izolovat archebakterii a kultivovat v laboratorních podmínkách. Na základě dlouholetého vývoje vznikl komplex BOMK (bio-organo-minerální komplex), který je vložen do řady produktů, které nesou jméno ruské lékařky. Tyto patentované produkty jako jediné na trhu obsahují archebakterii. Za svou vědeckou práci byla ruská lékařka dokonce nominována na Nobelovu cenu za medicínu. V dnešní době se výrobě různých produktů z Mrtvého moře věnuje dalších cca 50 firem z celého světa. Tyto výrobky sice neobsahují archeu, ale díky všem těmto firmám si můžete léčebné účinky vyzkoušet i doma ve vaně.  Mnoho terapeutů z celého světa také používá výrobky se solemi a bahnem z Mrtvého moře ve své praxi.

 

Takže Dr. Nona Kuchina umí skutečně efektivně využít potenciálu svého objevu?

 

Výzkumný tým Dr. Nony Kuchiny objevil efektivní způsob využití erchebakterie k aktivaci samoléčitelské schopnost organismu, všech buněk a tím vyvolat „opravu“ zdravotních problémů zevnitř. Nejedná se o potlačování symptomů (projevu bolesti), ale o nastartování a aktivaci přirozé reakce organismu vypořádat se s problémy. Nejedná se tedy o léčbu v pravém slova smyslu, ale o podpůrný proces a ideální prevenci.

 

Voda Mrtvého moře se hodně liší od vod všech ostatních moří na planetě? Opravdu léčí?

 

Ano, Mrtvé moře je skutečně jediněčné svým složením. Obsahuje všechny mikroorganismy a biologické kovy potřebné pro člověka. Celkem 21 minerálů a stopových prvků z nichž 12 nenajdete v žádném jiném moři.  Některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch.

Jílovitá slaná bahna Mrtvého moře díky svému složení a terapeutickým účinkům nemají konkurenci jsou velmi efektivní při léčbě různých kožních onemocnění, ale také při léčení věkových, posttraumatických, zánětlivých a post-infekčních onemocnění kosterní a svalové soustavy, plic, při léčbě gynekologických a jiných onemocnění.

 

Kdybych si chtěla koupit nějaké produkty Dr. Nony, jaký by byl postup?

 

Já bych to rozdělil do 3 možností podle situace. První možnost je, že pokud jde o prevenci, můžete si produkty nakoupit u nás ve Studiu v Ostravě, nebo od našich vyškolených spolupracovníků nebo v eshopu na url adrese zde: www.eshop-drnona.cz

Druhá možnost je situace, kdy již máte nějaké zdravotní problémy. V tomto případě doporučuji se obrátit na nás a my stanovíme postup podpůrné léčby buď na základě našich zkušeností nebo po poradě s lékaři, se kterými spolupracujeme.

Třetí možnost je, kdy se na nás obracejí zájemci z řad terapeutů, masérů, kosmetiček, lékaři a další odborníci pracující v oblasti zdraví a mají zájem o proškolení a vlastní práci a prodej produktů. Zde opět doporučuji se na nás obrátit. Osobně takové zájemce školíme a pomáháme jim v jejich práci radami v podstatě neustále. Samozřejmě našim registrovaným partnerům se při nákupech produktů poskytují slevy v rozsahu 20%-40% a různé bonusy. Naším partnerem se může stát každý zájemce, který má chuť se učit nové věci.

 

Vy jste partnerem Dr.Nony Kuchiny?

 

Ano naše firma Michael Moder ® je registrovaným a největším partnerem Dr. Nony Kuchiny v České republice. Jako první v České a Slovenské republice jsme obhájili status pozice leader director a patříme k nejvýznamějšímu partnerovi Dr. Nony v České republice. Zde musím vyzdvihnout vynikající práci paní Lucie Balážové, která školí a praktikuje zkušenosti s produkty Dr.Nony na světové úrovni.

 

Potkali jste se někdy osobně s paní Dr. Nonou Kuchinou?

 

To je častá otázka našich klientů…Samozřejmě a nejednou. Potkáváme se nejen na odborných školeních a seminářích, ale také při vyhodnocování naší práce, tedy když nám například předává ocenění. Jako poslední bylo VIP setkání evropských partnerů v polském Krakowě, kde paní Dr. Nona Kuchina vedla odborné školení ohledně svých produktů a také nám předala diplom za naši úspěšnou práci v České republice.

 

Mohu se i já setkat osobně s paní Dr. Nonou Kuchinou?

 

Paní Dr. Nona Kuchina má 2 kliniky, vlastní výzkum a pobočky po celém světě. Potkat se s ní osobně je veliká vzácnost a takovou poctu si musíte zasloužit. Její čas je přesně organizován. Jediná cesta jak se s ní potkat je mít vynikající výsledky na poli zdraví a v aplikacích produktů jako máme my. I my jsme si museli svoji pozici budovat několik let, ale stálo to za to. Pokud se chcete stýkat s těmi nejlepšími, musíte být taky nejlepší. Tohle říkám i svým klientům. Pokud chcete potkávat krále, musíte být také králem nebo královnou…

 

 

Kde Vás pane Modere mohou najít zájemci o Vaše služby prosím?

 

Děláme přednášky a besedy po celé České republice i v zahraničí, ale sídlo máme v rodném městě Ostravě.

 

STUDIO Terapie & Fitness Michael Moder ®

Dvorní 760/15, 708 00 Ostrava – Poruba, Czech Republic

Tel.:     +420 739 333 061 (organizace cvičení, infolinka)

Tel.:     +420 734 300 212 (terapie, Bodystat, semináře, přednášky)

 

www.michaelmoder.euwww.eshop-drnona.cz

 

Pokud by chtěl někdo Vaše poradenství nebo terapii, či domluvit si Vaši přednášku, seminář nebo kurs, jak Vás může kontaktovat?

 

Zájemci o kontakt mě mohou kontaktovat nejlépe na Facebooku nebo emailem:

Staňme se přáteli: www.facebook.com/michael.moder

E-mail: info@michaelmoder.eu

Přidejte se: www.gplus.to/michaelmoder, www.linkedin.com

Zacvrlikejme si: www.twitter.com/MichaelModer

Spojme se: Viber, WhatsApp

 

 

Můžete mi dát adresy na Youtube, kde se nacházejí Vaše televizní a další videa pane Modere?

 

Velmi rád:

Podívejte se kdo jsem: www.youtube.com/michaelmoder

O čem přednáším a píšu knihy: www.youtube.com/svetplnyzahad

 

Děkuji za rozhovor. Zkrácená verze vyjde v roce 2014 v časopisu Lékárna.

885 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes