Výhodně prodat realitu bez realitní kanceláře je snadnější, než se zdá

Prodáváte rodinný dům anebo zrekonstruovanou bytovku? Hledáte si někoho do podnájmu? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak jistě uvažujete, zda je vhodné využít služeb realitní kanceláře nebo se o prodej, případně pronájem sami postarat? Tyto varianty mají své kladné i záporné stránky. Jestliže se rozhodnete využít pomoci realitní kanceláře, pak postačí realitní kanceláři nadiktovat své představy a požadavky a vše ostatní necháte na profesionálech. Proces není nějak extra časově náročný a úspěšnost prodeje naopak velmi vysoká. Je zde však nutno zmínit, že služby realitek pochopitelně nejsou zdarma a provize, kterou je realitce nutno zaplatit, může dosahovat i několika desítek tisíc korun.

Právě z tohoto důvodu dává řada majitelů domů raději přednost prodeji reality bez pomoci realitní kanceláře. Proces to sice není nejlehčí, nicméně pokud víte, jak na to, můžete ušetřit poměrně významný finanční obnos. Jako první je nutné určit cenu prodávané reality, kterou vám pomůže odhadnout odborník. Následně nenastavujte cenu příliš vysoko ani naopak nízko. Vsaďte na zlatou střední cestu, která vám může přinést poměrně zajímavou konkurenční výhodu. Následně si najděte inzertní portál, na který nabídku umístíte. Dávejte si pozor na výši poplatků, které je nutno za inzerci zaplatit. Příliš nízká anebo naopak předražená cena inzerce je vždy podezřelá.

Jestliže bude proces prodeje vaší nemovitosti úspěšný, nezapomeňte ani na další detaily, mezi které patří třeba zaplacení daně z nemovitosti(od nového roku platí nový vlastník) a další poplatky spojené s prodejem reality. Po celou dobu tohoto procesu mějte na paměti, že to, co zvládne realitní kancelář, to zvládnete i vy. Stačí se jen obrnit trpělivostí a nasadit tu správnou cenu.

546 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes