Trh pracovních příležitostí a nemovitostí ve Zlínském kraji

Najít ve Zlínském kraji objekty a pozemky k ubytování a práci není snadné, ale je to reálné. Reality ve městě Zlín jsou výborná investiční příležitost na práci a také na soukromý život.

„Hanácké Athény“ je další označení města Kroměříž již od 19. století. Koncentrovalo se tu nemálo vzdělávacích institucí historických památek, umělců a jejich děl a kulturního života. Takovýto význam přetrval dodnes, kdy tu stojí památka zapsaná na seznamu chráněných památek UNESCO. Obyvatelé Kroměříže a také přespolní v zimním období přijíždějí na trasy pro lyže a běžky v Hostýnských vrších a Chřibech. V létě jsou více navštěvované památky. Kroměříž obklopuje klid a čistá příroda. Byty v Kroměříži jsou dostupné v mnoha plochách a variantách členění. Kupříkladu byty jsou k pronájmu a na prodej od velikosti 1 kk (garsoniéry) až po 4 1. Ostatní reality pro osobnímu využití jsou kupříkladu rodinné domy a chatky. Nemovitosti určené pro rozvoj podnikatelských aktivit jsou kupříkladu prostory pro výrobu, rekreační areály, místnosti pro kanceláře a podobně. Na osobní i firemní využití lze koupit nebo si najmout pozemky (na stavby a zemědělské využití).

Místní jsou známí svojí srdečností a pohostinností. Pracovní příležitosti se vyskytují v mnoha oborech. Nabídky práce ve městě Kroměříž se pojí s obory průmyslové výroby, zemědělské produkce a také administrativních prací a služeb.

Průmyslovými centry mnoha oborů jsou především města, tudíž je dojíždění ze vsí celkem běžné. Ve vsích je časté zemědělství a práce v lesnictví, práci v nich ale má jenom pár lidí. Kraj není bohatý na nerostné bohatství, vytěžují se tu například cihlářské hlíny a štěrkopísek. Z průmyslových oborů hraje hlavní roli strojírenství, průmysl zpracování dřeva, potravinářský a zpracovatelský průmysl. V dostupné vzdálenosti jsou lázně v Ostrožské Nové Vsi. Turismus se mnohdy soustředí na historické památky (např. funkcionalistická architektura ve Zlíně).

556 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes