Samotným srdcem projektoru je jeho nová lampa

Klasické projektory zná velká spousta z nás už od školy. Na stěny anebo tabule nám promítaly příklady z matematiky, chemické vzorce, zadání z jazyka českého, ale i tolik nenáviděné úkoly na doma případně další sdělení a nejrůznějších oznámení. Projektory dnešní doby však již nejsou doménou pouze školních učeben, ale taky moderních obývacích pokojů. S jejich pomocí lze proměnit obývací pokoj v opravdové kino a okouzlit tak příjemnou návštěvu nebo partičku kamarádů. Avšak samotný přístroj by zkrátka neplnil funkci, pro kterou byl sestrojen nebýt jedné podstatné věci – lampy.

Kvalitní lampa tvoří srdce projektoru a na jejím správném výběru bychom si měli dát opravdu důkladně záležet. Základem je zamířit do té správné kamenné prodejny projektorů a příslušenství anebo zákazníky ověřeného internetového obchodu. V případě, že si nebudete vědět s výběrem té správné lampy rady, pomůže vám prodejce anebo je možno informace načerpat na internetu. Samotný projektor a lampa do něj však určitě nepatří mezi levnou a finančně dostupnou záležitost. A právě z tohoto důvodu si dejte na jeho bezchybném výběru i samotné údržbě velmi záležet.

A protože jsme o pár řádků výš zmínili údržbu, tak je vhodné zmínit, jakým způsobem je vhodné o zakoupený projektor pečovat. Dnešní modely již nějakou zvláštní údržbu zpravidla nevyžadují. Je však ideální umístit je do volného prostranství s cirkulací vzduchu. V případě opačném by se mohlo stát, že samotná lampa do projektoru, potažmo celý projektor přehřát a zcela znehodnotit.

Ideální je také čas od času vyměnit prachové filtry projektoru anebo odstranit prachové částečky z povrchu. To provedete pomocí nádobky se stlačeným vzduchem nebo speciálním papírkem pro čištění objektivu projektoru. Využít samozřejmě též můžete hadřík, který by však neměl za žádných okolností přijít do styku s chemickými přípravky. Jedině tak je možno prodloužit životnost nejen lampy, ale i celého projektoru o několik dlouhých měsíců.

1,113 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes