Samotným srdcem projektoru je jeho lampa

Chytré zařízení s příznačným názvem „Projektor“ zná velká spousta z nás již od ZŠ. Na tabule nebo stěny nám promítaly matematické příklady, chemické vzorce, cvičení z jazyka českého, ale i tolik nenáviděné úkoly na doma případně další sdělení a oznámení. Dnešní projektory však již nejsou doménou jenom školních učeben, ale též některých bytů. S jejich pomocí lze totiž proměnit obývací pokoj ve skutečné kino a oslnit tak příjemnou ženskou návštěvu anebo partu kamarádů. Avšak projektor by zkrátka neplnil funkci, pro kterou byl primárně sestrojen nebýt jedné podstatné věci, lampy.

Lampa tvoří samotné jádro moderního projektoru a na jejím výběru bychom si měli dát opravdu záležet. Základem je zamířit do vhodné kamenné prodejny případně klienty prověřeného e-shopu. V případě, že si nebudete vědět s výběrem lampy rady, může vám pomoct zkušený personál nebo si můžete informace načerpat na internetu. Samotný projektor, potažmo i lampa do něj ale rozhodně nepatří mezi levnou a finančně zanedbatelnou záležitost. Právě z tohoto důvodu si dejte na jeho správném výběru i následné údržbě opravdu záležet.

A jelikož jsme výše zmínili údržbu projektoru, tak je záhodno sdělit, jak budeme o zakoupený projektor pečovat. Moderní modely již nějakou zvláštní údržbu zpravidla nevyžadují. Je však ideální umístit je do volného prostranství se zajištěnou cirkulací vzduchu. V opačném případě by se mohlo stát, že lampa projektoru, nebo dokonce samotný projektor přehřát a tím zcela znehodnotit.

Ideální je též čas od času vyměnit prachové filtry projektoru či odstranit prachové částečky z povrchu. To provedete jednoduše za pomocí nádoby se stlačeným vzduchem nebo specifickým papírem pro čištění objektivů. Využít samozřejmě taktéž můžete hadřík s vodou, který by však za žádných okolností neměl přijít do styku s žádným druhem chemikálie. Jedině tak můžete prodloužit životnost nejen lampy, ale též projektoru o několik měsíců.

676 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes