Novodobé drtiče odpadu se mohou stát součástí i vaší domácnosti

Moderní drtiče odpadu představují praktické pomocníky v každé domácnosti. Nechce se vám stále chodit do koše s každou slupkou od banánu anebo pomeranče? Nebaví vás stále vynášet plastové pytlíky plné biologického odpadu? Potom jsou drtiče určeny právě vám. Tyto praktické elektrospotřebiče naleznou využití takřka všude. Ovšem jejich pořízení je opředenou celou řadou předností, ale i menších nevýhod. Zajímá vás, jaké to jsou? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Jako první začněme výhodami domácích drtičů. Mezi ty náleží třeba jednoduchá instalace, kterou zvládne I kutil-začátečník. Jednoduchý návod je obvykle vždy součástí každého drtiče a samotná montáž vám nezabere víc, než několik minut. Další zajímavou přednost je skutečnost, že kuchyňský drtič pojme téměř jakýkoli druh biologického odpadu – od ovocných a zeleninových slupek, přes odřezky z masa a další odkrojky, až po malé kosti či další odpad, který se nám denně v kuchyni množí.

Ale jak už bylo výše zmíněno, ani pořízení tohoto praktického pomocníka není tak úplně bez rizika. Důležité je vybírat takový drtič odpadu, jehož hlučnost je velmi nízká. V opačném případě byste si mohli pošramotit vztahy se sousedy, kteří si budou stěžovat na vysoký hluk v případě, že bude drtič kuchyňského odpadu v provozu. Dnešní moderní drtiče odpadu jsou však již velmi tiché a jejich hlučnost často nepřesáhne 55 dB. Nevýhodou je též prvotní investice, která není nejnižší.

V závěru je nutné zmínit, jak by měla vypadat péče o kuchyňský drtič. Občas byste měli vyjmout gumovou manžetu drtiče a umýt ji. Zde se totiž během používání můžou usazovat drobné částečky odpadu, které jste do svého drtiče vložili. Spolehlivou a velmi snadnou metodou čištění kuchyňského drtiče, je vložit do něj pár kostek ledu, trošku soli a následně jej pustit naprázdno.

653 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes