Letos vyrážíme do Chorvatska

Hlavní prázdniny se již blíží. Do jejich vypuknutí zbývá jen a pouze několik dnů. Co to pro vás znamená? Že je že je právě nyní ideální čas vybrat svou letní dovolenou – pokud jste tak tedy neučinili do dnešních dnů. Češi se dělí na tři základní skupiny. Na ty, kteří si nedokáží představit letní dovolenu bez zlatého sluníčka a modravého moře, na ty, kteří každoročně prozkoumávají klenoty naší republiky a poslední skupinu tvoří ti, kteří na dovolenou zkrátka neodjíždějí. Jestliže spadáte do první zmíněné skupiny, je pochopitelné, že během pročítání jednotlivých nabídek dovolených narazíte také na oblíbenou lokalitu – Chorvatsko. Proč byste do Chorvatska měli zamířit letos i vy? Prozradíme vám to!

Jadran stále ještě patří mezi cenově dostupné destinace. A skvělá dostupnost se týče také dopravy do cílové destinace. Zvolit pochopitelně můžete jak leteckou přepravu, tak autobusovou přepravu, přesto ale drtivá většina osob k Jaderskému pobřeží míří po vlastní trase – čili automobilem. A proto, že je již Chorvatsko členem Evropské unie, je přejezd přes hranice zase o něco jednodušší. Co se týče vhodného ubytování, pak zde máte opravdu spoustu možností. Buďto můžete zakotvit v apartmánech, hotelích anebo u místních obyvatel v soukromí. Poslední možnost je pochopitelně nejlevnější.

A jak bude vaše dovolená u Jaderského moře vlastně probíhat? Jakmile se na místě aklimatizujete, určitě hned vyrazíte k moři. Pláže jsou u chorvatského pobřeží písčité i oblázkové. Bohatý podmořský život je samozřejmostí. Při šnorchlovánízapomenete na každodenní starosti všedního života. Pokud vás po určité době přestane potápění bavit, vyzkoušejte na vlastní svaly některou z nově vybudovaných cyklistických stezek anebo stezek pro pěší turisty. Kromě toho nezapomeňte prozkoumat místní památky i lahodné speciality včetně vyhlášeného alkoholu Rakija.

1,027 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes