Letos i my vyrážíme na Jadran

Prázdniny se již nezadržitelně blíží. Do jejich zahájení zbývá jenom několik málo dnů. Co to znamená? Že je nejvyšší čas vybrat svou letní dovolenou – jestliže jste tak tedy ještě neučinili. Národ český se dělí na tři základní skupiny. Na ty, kteří si nedokáží představit letní dovolenu bez pořádného sluníčka a modravého moře, na ty, kteří každoročně prozkoumávají klenoty naší republiky a poslední skupinu tvoří ti, kteří jednoduše letní dovolenou ignorují. Patříte-li do první zmíněné skupiny, je velmi pravděpodobné, že během pročítání nabídek letních dovolených narazíte také na oblíbenou lokalitu – Chorvatsko. Proč byste měli k Jadranu zamířit letos také vy? To vám řekneme na následujících řádcích!

Chorvatsko stále ještě patří mezi cenově dostupné destinace. A výborná dostupnost se týče také dopravy do cíle. Zvolit můžete jak leteckou přepravu, tak dopravu autobusem, přesto ale drtivá většina Čechů do Chorvatska míří po vlastní trase – autem. Jelikož je již Chorvatsko součástí Evropské unie, je přejezd přes hranice zase o mnoho jednodušší. Co se týče vhodného ubytování, pak zde máte opravdu velké možnosti. Buďto můžete zakotvit v luxusních hotelích, apartmánech nebo v soukromí. Poslední zmíněná možnost je samozřejmě nejlevnější.

A jak následně bude vaše dovolená v Chorvatsku vlastně ve své podstatě probíhat? Jakmile se aklimatizujete, určitě hned vyrazíte k moři. Pláže jsou u chorvatského pobřeží oblázkové i písčité. Nádherný podmořský život je zde pochopitelně samozřejmostí. Při potápění se pod mořskou hladinou zcela zapomenete na každodenní strasti všedního života. Pokud vás po určité době přestane podmořský svět bavit, vyzkoušejte některou z nově vybudovaných cyklistických stezek nebo stezek pro pěší turisty. Kromě toho pochopitelně nezapomeňte prozkoumat zdejší památky i lahodné speciality včetně vyhlášené Rakije.

661 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes