Kouření elektronické cigarety – nevýhody a výhody

Kouření elektronických cigaret nabývá každý rok na oblíbenosti. Kouzlo e-kouření už objevili jak naši, tak zahraniční kuřáci. Množství prodaných cigaret, stejně jako náplní do nich (tzv. liquidů) roste. Jestliže jste též vy propadli tomuto současnému trendu, nepřestávejte číst následující řádky, v rámci kterých se dozvíte, jaké jsou stinné a světlé stránky kouření moderních e-cigaret.

Jako první začneme výhodami. Mezi ty největší z nich patří stoprocentně úspora financí. Koupě značkové e-cigarety je jednorázovou záležitostí a stoprocentně nezruinuje vaši peněženku. Např. taková elektronická cigareta Joyetech eGo-CC vás přibližně vyjde na 1000 Kč. Náplně do e-cigaret jsou poté už záležitostí několika desetikorun. Pochopitelně ani elektronické cigarety a jejich komponenty nevydrží navěky, náklady, které je nutno pro kouření elektronických cigaret obětovat, jsou však značně nižší oproti nákladům kouření klasických cigaret.

Další nemalou výhodou je možnost jednoduché regulace množství nikotinu, který do svého těla kuřák vpravuje. Existují zejména 3 typy náplní do elektronických cigaret, které obsahují buď vysoký, nízký nebo střední obsah nikotinu. Koupit si však můžete též e-liquid s příchutí bez nikotinu, který kouření elektronických cigaret pozvedne na o mnoho vyšší úroveň. Další výhodou e-kouření je nepochybně taktéž absence páchnoucího dýmu, kterým kuřáci obyčejných cigaret obtěžují okolí a své nejbližší. Kuřák elektronických cigaret vydechuje jen vodní páru, který může být navíc příjemně provoněna nějakou příchutí e-liquidu.

Ovšem ani elektronické cigarety neskýtají jenom samé světlé stránky. Jednou z nevýhod je fakt, že si musíte dávat pozor na to, ať nezakoupíte napodobeninu e-liquidu či samotné cigarety. Nekvalitní padělek by totiž mohl být životu nebezpečný. Proto raději pokaždé nakupujte elektronickou cigaretu včetně vhodného příslušenství pouze u prodejců, kteří se mohou prokázat platnými certifikáty.

1,058 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes