Asistenční služba při dopravní nehodě – A1 ASSISTANCE

I když třináctý květnový den nevycházel letos na pátek, pro mě byl smolný až až. Při cestě do práce mi nedal mladý řidič přednost zprava a udělal z mého auta nepojízdný vrak. Vzhledem k tomu, že jsme nikdy dopravní nehodu nezažila a snad i kvůli šoku jsem se spíš kolem obou aut bezradně motala. K nehodě odmítla přijet policie, a tak jsem se při sepisování záznamu o nehodě s mladým viníkem musela spoléhat  na svou intuici. Hlavou se mi honily myšlenky, co si bez auta počnu, zda formulář vyplním správně a nepřijdu o peníze z pojišťovny. Mladý řidič, ač čerstvě plnoletý, byl již v tomto směru poměrně zkušený. Když pomáhal s vyplňováním, kreslil vznik nehody do čtverečkovaného pole a příliš aktivně radil, nevěřila jsem mu.

Najednou, jak z čistého nebe, se objevil ve svém oranžovo-černém autě pan Palatka z A1 Assistance. Přiznávám, že jsem se na něj zprvu mračila. Asistenční služby nemají především kvůli médiím moc dobrou pověst. Měla jsem strach, že se zkrátka objevil další lump, který mne chce okrást a přiživit  se na mé zoufalé situaci.

Velice rychle mne ovšem vyvedl z omylu. Nejprve si nechal vysvětlit situaci, a pak rázně sebral viníkovi z ruky formulář. Mladému pánovi oznámil, že formulář vyplnil špatně a že se musí ještě spousta věcí dopsat a zaškrtnout. Zdůraznil, že nesmí zapomenout dopsat, že on je viník autonehody a to že i uznává. Následoval obrovský pocit úlevy.

Konečně jsem měla pocit, že už nejsem úplně zoufalá a že se někdo o mě postará. Dozvěděla jsem se, že po dobu, co se bude pojišťovací událost vyřizovat, mám nárok na nové náhradní vozidlo, a že pro něj rovnou pojedeme. O nabourané auto se také postaral. A to vše do několika málo minut.

Cestou mi podrobně (a trpělivě) vysvětlil, co se bude dít, jaké jsou následující kroky. V sídle A1 ASSISTANCE se mne ujala asistentka. Předali jsme si veškerou dokumentaci. Nechala si povyprávět o nehodě a svým přístupem mne už uklidnila úplně. Dále jsme výborně komunikovaly, vše se uskutečnilo k mé maximální spokojenosti a hlavně – administrativně správně.

Jen díky A1 ASSISTANCE jsem celý tento nepříjemný zážitek zvládla bez zbytečných časových prodlev a stresu. Celá akce i s přejezdy totiž netrvala od nehody déle než hodinu a já mohla do práce s novým zapůjčeným vozem. Nakonec jsem si vzala vizitku, kterou teď pro jistotu vozím stále v autě, a dala jii svým blízkým a v práci kolegům.

Děkuji za pomoc,

Mgr. Lenka Zbořilová

Liga vozíčkářů

974 celkem shlédnutí, 1 shlédnutí dnes